Tuplakisat 5.8.2010

 Torstaina 5.8.2010 Tuplakisat käytiin melko kosteassa säässä. Osallistujia oli 44. Kaikki ajat ovat käsiaikoja.

 

PITUUSHYPPY:

 

Tytöt 1v.) 1. Iina Poikela  0,20   2. Emmi Holmqvist  0,12

Tytöt 2v.) 1. Ella Haverinen  0,17

Pojat 2v.) 1. Eero Väyrynen  0,30

Tytöt 3v.) 1. Enni Harju  1,05   2. Neea Vaaraniemi  0,55

Pojat 3v.) 1. Jere Peltonen  1,55   2. Veikka Koskelo  1,20   3. Sisu-Unto Harjula  0,53   4. Aapo Ristikankare  0,34   5. Valtteri Ylimartimo  0,30

Pojat 4v.) 1. Anton Pirinen  1,72   2. Tuomas Haverinen  1,48   3. Akseli Karppinen  1,40   4. Leevi Holmqvist  1,07

Tytöt 5v.) 1. Iina Vaara  1,84   2. Pihla Kuosku ja Peppi Hoppula  1,70   4. Enni Siivola  1,44

Pojat 5v.) 1. Veeti Buska  2,06   2. Jonathan de Wit  1,71   3. Aaro Väyrynrn  1,61   4. Anttu Kemppainen  1,59   5. Osdkari Huutola  1,34   6. Veikko Ylimartimo  1,23

Tytöt 6v.) 1. Juulianna Kemppainen  2,02

Pojat 6v.) 1. Ville Ylimartimo  1,92   2. Joonas Luitparo  0,95

Pojat 7v.) 1. Alexander de Wit  1,68

Tytöt 8v.) 1. Annika Sulisalo  2,10

Pojat 8v.) 1. Eetu Buska  2,56   2. Atte Huikuri  2,09

Tytöt 9v.) 1. Janna Siirtola  2,67

Pojat 9v.) 1. Atro Berg  2,78   2. Felix Takkula  2,38

Pojat 10v.) 1. Waltteri Hoppula  2,94

Tytöt 11v.) 1. Milla Siirtola  3,56   2. Vanessa Lindholm  3,27

Pojat 11v.) 1. Topi Koski  3,55   2. Santeri Sulisalo  3,45

Tytöt 12v.) 1. Siiri Huhtala  3,41

Pojat 12v.) 1. Ville Heikkilä  3,87

 

 

JUOKSU 40 METRIÄ:

Tytöt 8v.) 1. Annika Sulisalo  9,0

Pojat 8v.) 1. Atte Huikuri ja Eetu Buska  8,4

Tytöt 9v.) 1. Janna Siirtola  7,9

Pojat 9v.) 1. Atro Berg  7,7   2. Felix Takkula  8,5

 

 

JUOKSU 60 METRIÄ:

Pojat 10v.) 1. Waltteri Hoppula  10,7

Tytöt 11v.) 1. Milla Siirtola  10,0   2. Vanessa Lindholm  10,3

Pojat 11v.) 1. Topi Koski  9,6   2. Santeri Sulisalo  10,2

Tytöt 12v.) 1. Siiri Huhtala  9,8

Pojat 12v.) 1. Ville Heikkilä  8,8

Tytöt 13v.) 1. Pinja Siirtola  9,8

 

 

JUOKSU 200 METRIÄ:

Tytöt 8v.) 1. Annika Sulisalo  50,3

Pojat 8v.) 1. Atte Huikuri  46,7   2. Eetu Buska  49,9

Tytöt 9v.) 1. Janna Siirtola  44,0

Pojat 9v.) 1. Atro Berg  43,1   2. Felix Takkula  46,1

Pojat 10v.) 1. Waltteri Hoppula  39,8

Tytöt 11v.) 1. Milla Siirtola  35,7   2. Vanessa Lindholm  38,1

Pojat 11v.) 1. Topi Koski  33,3   2. Santeri Sulisalo  35,7

Pojat 12v.) 1. Ville Heikkilä  30,6

Tytöt 12v.) 1. Siiri Huhtala  37,0

Tytöt 13v.) 1. Pinja Siirtola  36,4

 

 

PALLONHEITTO, TENNISPALLO:

Tytöt 1v.) 1. Emmi Holmqvist  1,32   2. Ella Vaara  0,45   3. Iina Poikela  0,42

Pojat 2v.) 1. Eero Väyrynen  2,47

Tytöt 3v.) 1. Enni Harju  4,41   2. Neea Vaaraniemi  3,26

Pojat 3v.) 1. Jere Peltonen  7,00   2. Veikka Koskelo  4,65   3. Sisu-Unto Harjula  2,76   4. Aapo Ristikankare  2,58   5. Valtteri Ylimartimo  1,97

Pojat 4v.) 1. Tuomas Haverinen  11,53   2. Akslei Karppinen  8,52   3. Leevi Holmqvist  7,89   4. Anton Pirinen  6,35

Tytöt 5v.) 1. Peppi Hoppula  5,70   2. Enni Siivola  5,15   3. Iina Vaara  5,10   4. Pihla Kuosku  2,90

Pojat 5v.) 1. Anttu Kemppainen  9,75   2. Oskari Huutola ja Veeti Buska  8,80   4. Veikko Ylimartimo  6,80   5. Aaro Väyrynen  3,10   6. Jonathan de Wit  2,70

Tytöt 6v.) 1. Juulianna Kemppainen  12,23

Pojat 6v.) 1. Joonas Luitparo  8,28   2. Ville Ylimartimo  4,89

Pojat 7v.) 1. Alexander de Wit  7,29

 

 

 

Tästä se aitajuoksu alkaa...